Ağva Ulaşım Alternatifleri

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Ağva, şehir merkezine 97 kilometre uzaklıkta şirin ve huzurlu bir tatil kasabası. İstabulluların kaçamak noktası olan Ağva’ya gelirken, yemyeşil ormanların içinden geçecek doğa ile yolculuk edeceksiniz. Karayollarının çalışmaları doğrultusunda ulaşımın rahat olduğu yöreye farklı alternatiflerle gelebilirsiniz.

Ağva’ya nasıl gidilir sorunuza pek çok farklı şekilde cevap verebiliriz. Ağva’ya gitmek için İstanbul kent merkezinden otobüslere ve minibüslere binebilir, taksi kiralayabilir, kendi aracınızı kullanabilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda Ümraniye- Şile yolunu takip ederek 3 farklı alternatif yoldan Ağva’ya ulaşmanız mümkün. Çayırbaşı’ndan ayrılan iki yolla birlikte Şuayipli üzerinden ya da Teke yoluna saparak yöreye gelebilirsiniz. Yol genellikle otoban kalitesinde olduğu için rahat edeceksiniz.

Ağva otobüs firmaları; Harem’den hareket ediyor. Şile – Ağva otobüslerini kullanarak bölgeye gelebilirsiniz.

Ağva’da henüz havalimanı olmadığından uzak şehirlerden gelecekseniz Ankara ve İstanbul gibi illerimizin havalimanlarından yararlanabilirsiniz. Sabiha Gökçen bu anlamda daha avantajlıdır. 90 km uzaklıkta olan havalimanından 1 saatte Ağva’ya varabilir ve tatilinize başlarsınız.

İstanbul ve Ankara’dan Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Ağva’ya gitmek için 97 kilometrelik kısa bir yolculuğa çıkmanız gerekmektedir. Öncelikli olarak Şile tabelalarını takip edeceksiniz. Ardından sahil yolu ya da Çayırbaşı’nı takip edeceksiniz. Kabakoz, Akçakese yolunun devamında Şuayipli ile karşılaşacaksınız. İsaköy dönüşüne gelinince Ağva tabelaları yardımcı olacak. Ankara’dan Ağva’ya gitmek içinse E5 veya TEM’den Şile tabelalarını takip edebilirsiniz. Ağva’ya kadar virajlı yollardan geçeceksiniz. 404 km sonra tatil merkezine varacaksınız.

Eskişehir’den Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir’den Ağva’ya nasıl gidilir diye merak edenler Ağva turları ve fotoğraf gezilerinden yararlanarak bölgeye daha ekonomik bir şekilde varabilirler. Kendi aracıyla gelecek olanlar E5 veya TEM’den Şile tabelalarını takip ederek sonrasında Ağva yönlendirmeleri ile bölgeye gelebilirler. Eskişehir Ağva arası 268 km’dir.

İzmir’den Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İzmir – Ağva arası 515 km olduğu için İzmir’den Ağva’ya gelmek isteyen tatilcilerin İstanbul ve Ankara’ya düzenlenen uçak seferlerinden yararlanması daha sağlıklı olacaktır. Dileyen konuklar hava limanından araç kiralayarak Ağva’ya ulaşabilirler.

En Ekonomik Ağva Ulaşımı

Aslında Ağva’ya gelmenin en ekonomik yolu tur firmalarının ulaşım dahil seçeneklerinden yararlanmak. Tur satın aldığınızda hem direkt bölgeye ulaşmış oluyor hem de şık bir otele yerleşiyorsunuz. Direkt bölgeye ulaşacağınız bu uygulamalar ile taksilere, otobüs ve uçak firmalarına ekstra ücret ödememiş olacaksınız.

Uçakla Ağva

Ağva’ya uçak bileti bulma gibi bir seçeneğiniz yok. Bunun nedeni Şile’de ya da Ağva’da henüz havalimanı olmaması. Genellikle İstanbul, Düzce, Zonguldak, Bolu, İzmit gibi yakın yerlerden gelinse de uzak illerden gelen tatilciler için Sabiha Gökçen Havalimanı en ideal seçenektir. Anadolu yakasında bulunan havaalanından yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir süre sonunda tatil beldesine ulaşırsınız.

Trafik durumuna bağlı olarak bu 90 km’lik uzaklığı daha hızlı ya da ağır alabilirsiniz. Bu nedenle karayolu seçeneklerini iyi analiz edip güzergahınızı ona göre belirlemelisiniz. İstanbul’a sefer bulmanın zorlaştığı zamanlarda ayrıca Eskişehir ve Kocaeli gibi havaalanına sahip alternatif illerden de yararlanabilirsiniz. Son olarak size önerimiz otel rezervasyonu yaptırdığınızda ulaşım hizmeti de veren turizm acentelerinden biletlerinizi almanız. Hem güvenli hem ekonomik bir yol. Yine de uçuşlarını kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

Pahalı Uçak Biletleri Yerine İndirimli Ağva Turlarını Tercih Edin!

Ağva’ya gelirken uçak seçeneğini kullanırsanız İstanbul ya da Ankara’ya uğramak zorunda kalacaksınız. Böylece ulaşım giderleriniz artacak. Ancak Ağva tur firmalarının düzenlediği Ağva turları ile tatil merkezine daha ekonomik yöntemlerle gelebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen turlar ile gidiş dönüş masraflarınızı yarıya indirir. Ekonomik turları tercih etmenizde her zaman fayda var.

Otobüsle Ağva

Ağva ulaşım seçeneklerinden biri de otobüs ile gelmek. Harem otogarına yaklaşık 2 saatlik uzaklıkta olan tatil beldesine gelmek için gün boyu düzenlenen seferlerden yararlanabilirsiniz. Büyük illere yakın konumda olduğu için Şile otobüs seferleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

İstanbul Harem’den 45 dakika ve 1 saat aralıklar ile Şile – Ağva otobüsleri kalkıyor. Önce Şile merkeze sonrasında Ağva’ya gidiliyor. Ayrıca Harem dışında Ümraniye’de de bir bilet yazıhanesi var. Yolcular buradan da alınabiliyorlar. Özel araç kullanmayacak ve İstanbul’dan gelecekseniz bu seçenek de oldukça mantıklı.

Harem Ağva İett Hareket Saatleri

İstanbul –Ağva’ya gidecekler için Otobüs seferleri ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Otobüs Terminal Numaraları:

  1. Merkez Şile: (0216) 712 20 70 / 712 20 71 (Cumhuriyet Oto Parkı Şile)
  2. Üsküdar: (0216) 334 11 24 – 391 13 47
  3. Ümraniye: (0216) 328 36 34
  4. Kumbaba Bilet Gişesi: (0216) 712 21 56
  5. Ağva Bilet Gişesi : (0216) 721 83 39

En Ekonomik Yol Ağva Otobüs Seferleri

Eğer bilet aramak gibi işlerle kendinizi yormak, bavullarınızı otogara taşımak istemiyorsanız turizm acentelerinin ulaşım ve otel konaklama masraflarınızı karşıladığı turlardan ve otel kampanyalarından satın alabilirsiniz. Ancak bölgeye ulaşmak için kendi imkanlarınızı kullanacaksanız Ağva otobüs seferlerine göz atmalısınız.

Kendi Aracınızla

Kendi aracınızı kullanarak Ağva’ya gelecekseniz E-5, TEM gibi otobanları kullanabilirsiniz. Trakya’dan ise arabalı vapurlar ile İstanbul’a gelebilir sonrasında yolunuza Harem’den kalkan otobüslerle devam edebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’dan

İstanbul’dan Avrupa Yakası’ndan gelecek olanlar Altunizade köprüsünden sonra Şile tabelalarını takip ederek Şile otoyoluna bağlanabilirler. Anadolu Yakası’ndan gelecek olanlar ise Tepeüstü’nden çevreyoluna bağlandıktan sonra Şile tabelalarını takip ederek, Pendik – Kartal tarafından gelecekler Sancaktepe üzerinden Paşaköy tabelalarını takip ettikten sonra Şile’ye kadar devam edebilirler. Şile’den sonra Çayırbaşı’ndan iki yol ayrılıyor. Sahil yolundan İsaköy dönüşüne gelinince Ağva tabelaları ile ya da Teke Köyü’ne giden yolu takip edip Teke, Gökmaslı ve İsaköy istikametinin devamında Ağva’ya ulaşabilirsiniz.

Trafik durumuna göre yolculuğunuz 1 – 2 saat sürebilir.

Ankara’dan gelecekler İstanbul Otoyolundan sonra İzmit – Kandıra yolunu takiben yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonucu tatil beldesine ulaşabilirsiniz.

İzmit tarafından ulaşım için; Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra, Akçaova ve sonra Ağva’ya ulaşılabiliyor. Karadeniz Bölgesi’nden ulaşım için ise; Akçakoca yolunu takip etmek gerekiyor.

En Avantajlı Yol Hangisi?

Kendi aracınızla Ağva’ya gelmek aslında ekonomik olsa da bundan daha avantajlı bir yol var. Bütçenizi sarsmayacak en ideal yol otel rezervasyonunuzu tatil firmalarından yaptırarak sunulan ulaşım seçeneklerinden yararlanmak olacaktır.

Ağva’da Nerede Kalınır? – Ağva’nın En Güzel Otelleri

Ağva’ya geldiğinizde nerede kalacaksınız, hangi Ağva oteli iyi? Bu sorulara cevap bulmak için otelleri inceleyebilirsiniz.

Ağva’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..