ağva turları

Günübirlik ve Konaklamalı Ağva Turları

Saklı koyları keşfetmek, nehir kıyısında kahvaltı etmek, trekking ve kano yapmak, yemyeşil ormanlarda yürümek, Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı gelmek ister misiniz? Cevabınız evet ise Ağva turları ile yanı başınızda bulunan bir cennete yolculuk edebilirsiniz.

Şile’yi bile gölgede bırakacak güzelliklere sahip olan beldeye genellikle günübirlik turlar düzenleniyor. İstanbul’a 2 saatlik mesafede olan Ağva günübirlik turlar ile ufak da olsa keşfedilebiliyor. Dileyen tatilciler ise hafta sonu Ağva turları sayesinde daha uzun tatil yapabiliyor. Bu süreyi de kafi görmeyenler ise yaz tatillerini de Ağva otellerinde geçirebiliyor. Ağva otelleri kaliteli konaklamalarıyla göz dolduruyor.

Günübirlik Ağva Tur Programları – Neler Yapılır?

Genellikle İstanbul’da bulunan Ağva tur firmaları misafirlerini tatmin edecek günübirlik Ağva turları için eğlenceli programlar hazırlıyorlar. Rezervasyon ve kayıt işlemlerinden sonra önceden belirlenen bir noktadan tatilciler otobüslerle yola çıkıyorlar. Kahvaltı ya da öğle yemeği sonrası başlayan Ağva turu ile tarihi terler görülüyor, plajlarda denizin ve güneşin tadı çıkarılıyor.

Günübirlik Ağva tur programı kapsamında mevsime göre değişiklik yapılarak; kano, bisiklet turu, yüzme, trekking gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Ağva turları ile gezilecek yerler ise şöyle:

 

Gezilecek yerler tamamlandıktan sonra nehir kenarı restoranlarıyla ünlü Ağva’da taptaze balıkların tadına bakmadan dönülmüyor elbette. Ayrıca nehir kenarında otellerin restoranlarında da dünya mutfaklarından lezzetli yemekleri denemek mümkün oluyor.

Günübirlik Ağva turu kapsamında son olarak akşam saatlerinde yola çıkılarak misafirler belirli noktalara bırakılıyorlar. Tur firmaları son yıllarda artan talepler nedeniyle Ağva’ya daha çok organizasyon düzenliyorlar.

Hafta Sonu Ağva Turları – Neler Yapılır?

Hafta sonu Ağva turları ise konaklamalı olduğu için tatilcilere daha rahat bir ortam sunuyor. Yine sabah erken saatlerde başlayan hafta sonu Ağva turu programı günübirlik gezilerde olduğu gibi gezilecek yerlerin görülmesiyle başlarken aktiviteler sonunda otelde konaklama kısmına geçiliyor.

Hafta sonu Ağva turları ile daha geniş aktivite seçeneğiniz olacak. Sahil eğlenceleri ve Şile Bezi Festivali hoş vakit geçireceğiniz dönemler olacak.

Ağva Tur Fiyatları 150 TL’den Başlıyor!

Tur süresine göre fiyatlar değişse de genellikle günübirlik 150 – 200 TL, konaklamalı 200 – 450 TL arasında ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Peşin ve kredi kartı ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Kış ve sonbaharda tur sayıları ve ücretleri düşerken yaz ve ilkbaharda her ikisi de yükselişe geçerler. Ağva tur ücretleri; mevsime, kişi sayısına, öğrenci grubu olup olmamasına, konaklama yapılacak otele, oda tiplerine ve istenen ekstra hizmetlere göre değişir.

ağva tekne turları

 

Ağva tur fiyatları, erken rezervasyonlar ve gruplar için indirimli olabiliyor. Tur firmaları düzenledikleri kampanyalarla ekonomik fırsatlar sunuyor. Takip etmekte fayda var…

Ağva Turuna Hangi Mevsim Çıkmalı? Ağva Ne Zaman Güzel?

Ağva turu için her mevsim aslında idealdir. Ancak Ağva en çok sonbahar ve ilkbahar mevsiminde ziyaret ediliyor. Sonbaharda sarı ve turuncu yaprakların kartpostallık havası, ilkbaharda ise yemyeşil ormanların temiz havası konuklarını cezbediyor.

Dilerseniz siz de Ağva turları için sonbahar ve ilkbahar aylarını tercih edebilirsiniz. En çok sevdiğiniz mevsimde Ağva’yı ziyaret ederek eğlenceli kaçamaklar yapabilirsiniz. Günübirlik ve hafta sonu Ağva turları ile hayalinizdeki tatile bir an önce çıkabilirsiniz.

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri