ağva tatili

Doğanın En Güzel Yerinde Hayata Kısa Bir Mola

Keyifli bir Ağva tatili sizleri bekliyor…

İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya ve Düzce gibi kentlerin popüler tatil bölgesi Ağva, kendine has doğal mirasları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Merkezi lokasyonu nedeniyle şehirden kaçış noktası olan Ağva, huzurun ve sakinliğin kalbinde tatil yapmak isteyenleri diledikleri kadar ağırlıyor.

Ağva’da tatil yapmak isteyenleri iki yanı nehir olan cennet güzelliğin yanında birbirinden farklı nedenler bekliyor. Bunlar:

 • Ağva tatili şehrin kalabalığından uzaklaşmanızı sağlayacak.
 • Stresli iş ve okul yaşamına kısa bir ara vereceksiniz.
 • Ağva tatili yenilenmenizi sağlayacak.
 • Ağva’da yapılacaklar ile aktiviteye doyacaksınız.
 • Doğal mirasları ve güzellikleri keşfedeceksiniz.
 • Ailecek tatil yapma imkanı bulacaksınız.
 • Ağva tatili ile Karadeniz manzaralı odalarda kalacaksınız.
 • Fotoğraf turları ile bol bol fotoğraf çekeceksiniz.
 • Huzuru bulacak ve rahatlayacaksınız.
 • Ağva’da tatil yaparak bölgeyi yakından tanıyacaksınız.

Ağva tatili, doğanın tüm tonlarını içinde barındıran muhteşem bir bölgeyi keşfetmenizi, konforlu otellerde konaklamanızı, büyüleyici günbatımı ve doğumunu izlemenizi sağlayacak. Ağva’da tatil yaparken hiç sıkılmayacak, burada yenilenecek ve kendinizi bulacaksınız…

Ağva Tatilinde Sizi Bekleyenler

Ağva’da tatil yapmadan önce Ağva’da yapılacaklar, gezilecek görülecek yerler, tadına bakılması gereken yiyecekler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ağva tatili boyunca gözleriniz ve ruhunuz dinlenirken mideniz bayram edecek.

Ağva tatili sırasında yemyeşil ormanlar ve parklar, duru nehirler, hırçın Karadeniz suları ve eğlenceli aktiviteler ile karşılaşacaksınız.

Ağva tatil yerleri ve gezilecek rotalar sayesinde;

 

gibi doğal mirasları yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

Ayrıca Ağva tatil fırsatları sayesinde Şile ve yakın bölgeleri de ziyaret edebilecek; Şile Evleri, Sarıkavak Kalesi, Yeşil Vadi, Hanımsuyu Çeşmesi, Değirmençayırı Şelalesi gibi çevre güzellikleri görebileceksiniz.

Ağva’da Yapılacak Heyecanlı Aktiviteler

Ağva tatili sırasında vaktinizin çoğunu nehir kenarında dinlenerek geçirseniz de Ağva’nın tadını çıkarmak için aktivitelere, etkinliklere ve festivallere katılmalısınız. Ağva nehri dışında, yürüyüş ve bisiklet parkurları, kuş gözlemciliği merkezleri ile farklı heyecanlar yaşamanızı sağlayacak.

Ağva’da tatil yaparken keyifli zaman geçirmenizi ve bölgeyi tanımanızı sağlayacak aktiviteler:

Kano

Ağva tatili sırasında kesinlikle kano yapmayı ihmal etmeyin. Kano kiralayarak Göksu ve Yeşilçay üzerinde bu heyecanı yaşayın. Ağva tatil fırsatları sayesinde kano turu dahil bir tatil yapın.

Bisiklet ve Tekne Turları

Bisiklet ve tekne turları Ağva’da tatil yapan herkesin denediği aktivitelerdendir. Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde tekne turları ilkbahar ve yaz mevsimlerinde sık sık düzenlenmektedir. Kano yapmaktan korkanlar teknelere binerek çevreyi gözlemleyebilirler.

Ağva tatili sırasında Kalemköy, Hacıllı köyü, Akçakese köyü ve Aşıklar yolu bisiklet turları için idealdir. Tekne turları ile aynı gün yapmamanızı önerdiğimiz bu aktivite sayesinde çevre köyleri yakından tanıyabilirsiniz.

Fotoğraf Turları

Ağva fotoğraf turları için vazgeçilmez bir lokasyondur. Neden Ağva’da tatil yapmalıyım diye düşünenler için de fotoğraf gezileri bir sebep olarak sunulur. Ağva, 4 mevsime özel atmosferi ve zenginliği ile fotoğrafçılar için mükemmel bir mekandır. Fotoğraf kurslarının gezileri için tercih ettiği yerlerden biri olan Ağva’da siz de fotoğraf turları ile anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kamp ve Piknik

Ağva’da tatil yapanlar, bölgenin her yerinde kamp kurabilir ve piknik yapabilirler. Yemyeşil alanları ve ormanları ile Türkiye’nin en iyi kamp ve piknik noktalarından biri olan Ağva’da siz de izcilere ve üniversite topluluklarına uyarak nehir kıyılarında ve kumsallarda çadır kurabilirsiniz. Hacıllı Şelaleler Parkuru’nda ya da Green Park Camping’de kamp yapabilirsiniz.

Kış aylarında ise Ağva tatil evleri ve otelleri fırsatlarından yararlanarak ekonomik kaçamaklar yapabilirsiniz. Kış mevsiminde soğuk olan Ağva havasından etkilenmemiş olursunuz.

ağva nehir

Ağva Etkinlikleri – Festival ve Yarışmalar

Ağva tatili sırasında Ağva festivalleri ve etkinlikleriyle de karşılaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında düzenlenen Ağva festivalleri, tatilinizi renklendirebilir. Ağva’yı yakından tanımanızı sağlayacak bu festivallerde yöresel ürünlerden alabilir, Ağva halkı ile kaynaşabilirsiniz.

Ağva ve çevresinde düzenlenen festivaller:

 • Ağva Kültür ve Turizm Festivali– Temmuz
 • Ağva Bisiklet Festivali– Temmuz
 • Ağva Uluslararası El Sanatları Fuarı
 • Şile Bezi Festivali– Temmuz ayının son haftası

Ağva Tatil Fırsatları – Tatil Köyleri Tam Size Göre!

Ağva’da tatil yaparken kalacağınız birbirinden güzel tatil köyleri ve evleri var. Lüks oteller yerine doğa ile iç içe zaman geçirmek isterseniz Ağva tatil yerleri kaliteli hizmetleri ve merkezi lokasyonlarıyla sizi bekliyor.

İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere yakın olduğu için kolaylıkla ulaşılan Ağva tatil evleri, özellikle son yıllarda Arap turistlerin ilgisini çekiyor. Otellerde yer bulmak oldukça zorlaşıyor. Hafta sonu Ağva tatil köyü ve otellerinde kalacak olanların erkenden rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Ağva tatil fırsatları, ekonomik konaklama arayanların tercihi olurken nehir kenarı otellerin fiyatları iç kesimlerdekilere oranla daha pahalı olabiliyor. Dileyenler bir günlük Ağva tatili de yapabilirler elbette.

Ağva’da tatil yapmak için özel bir sebebe ihtiyacınız olmasın. Canınız sıkıldığında, farklı bir gün geçirmek istediğinizde, sevdiğinize sürpriz yapmak içinizden geldiğinde rotanızı Ağva’ya çevirin…

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri