ağva plajları

Tertemiz Ağva Plajları – Yanı Başınızdaki Tatil Beldesi

Ağva plajları Ege ve Akdeniz bölgelerindekileri aratmayacak cinsten. Yanı başınızda Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin yanı sıra bir de Karadeniz’in hırçın suları bulunuyor. Orman ile iç içe yer alan bu Ağva plajları sakin ve huzurlu havaları ile dikkat çekiyor.

Diğer tatil merkezlerinde yer alan plajlardaki gürültü ve kirliliği burada bulamayacağınız için çok şanslısınız. Tertemiz bir deniz ve altın kumlar Ağva plajlarının en önemli özelliği. Dalga sesleri ve çocukların cıvıltıları ile süslenen koylarda huzurlu zamanlar geçirebileceksiniz. Şehrin stresinden ve kalabalığından kaçanlar için Ağva plajları tam olarak ilaç niteliğinde.

Cennet köşe Ağva’da bir gün plajlarda yüzerken ertesi gün nehirde kano yapabilirsiniz. Koylardan hevesini alanlar için bir de Saklı Göl denilen cennet var. Burada dilerseniz motorlu turlara katılabilirsiniz. Kayaların oluşturduğu görüntüleri fotoğraflayabilirsiniz.

Ağva’nın Tertemiz Plajları

Ağva, yaklaşık 2,5 kilometre uzunluğunda ve elli metre genişliğinde doğal bir kum bir plaja sahip. Yazın bunaltıcı havasında, işlerinize ve okulunuza biraz ara vermek için bu uzun sahil şeridine kaçabilirsiniz. Ağva ve Şile plajları birbirine çok yakın. İşte en çok tercih edilen Ağva plajları:

Ağva Plajı: Ağva’da nerede yüzülür diye merak edenlere verilen ilk cevap Ağva plajı. Burada kolaylıkla yiyecek-içecek, şezlong ve şemsiye bulabileceksiniz. Kumsalda yürüyüş yapmak isteyenlerin en rahat ettiği plajlardan biri burası. Hafta sonları kalabalık olması eksi puan getirse de yaz aylarında buz gibi suları ile sizi serinletecek. Ancak Karadeniz’in dalgalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilimli Plajı: Ağva’dan sadece 2 kilometre uzaklıktaki Kilimli koyu çok kişi tarafından bilinmiyor. Bembeyaz kumu, sahildeki ilginç kaya oluşumu ve sakinliği ile dikkat çeken bölgede deniz de tertemiz. Karadeniz’in hırçın dalgaları burada durulmuş durumda.

Sahilköy Plajı: Şile sahil yolu üzerinde yer alan Salihköy plajı kampçılar için de oldukça ideal. Bungalov ve çadırların yer aldığı kamp alanında yeme içme ve duş hizmetleri veriliyor. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkanının bulunması da tatilcileri rahatlatacak özelliklerden.

Doğancılı Plajı: Yazlıkçıların mekanı olarak adlandırılan Doğancılı, upuzun plajı, incecik kumu ve turkuaz rengi deniziyle güneydeki plajları aratmıyor. Sadece park ücreti alınan kumsalda şezlong ve şemsiyelerinizi de getirmenizde fayda var. Yiyecek ve içeceklerinizi yol boyunca rastlayacağınız marketlerden alabilirsiniz. Ağva plajları arasında en ünlülerden biri de Doğancılı.

Sofular Plajı: Upuzun kumsala sahip Ağva sahili Sofular plajı, ince kumu ile dikkat çekiyor. Karadeniz’in dalgalarından arınmış bir bölge olarak sığ yapısıyla çocuklu aileler için uygundur. Gelirken hazırlıklı gelmenizde fayda var zira yakınlarda alışveriş yapabileceğiniz büyük marketler bulunmamakta.

Şile Halk Plajı: Ağva plajları arasında yer alan Şile Halk Plajı ilçe merkezinde yer alır. Büfe, restoran, şezlong ve şemsiye imkanları sunulmaktadır. Aileler için idealdir ancak hafta sonu oldukça kalabalık olabilir. Bu nedenle sabahın erken vakitlerinde gelmenizde fayda var. Denizi de dalgakıran nedeniyle çok sakindir.

Kumbaba – Ağlayankaya Plajları: Kumbaba ve Ağlayankaya, Ağva plajları arasında gayet nezih ve temiz bir plaj olarak dikkat çeker. Şezlong ve şemsiye bulmanız da çok kolaydır. Yemek yeme ihtiyacınızı büfelerden karşılayabilirsiniz. Kumbaba ve Ağlayankaya Ağva plajı aileler için çok uygundur.

ağva tekne turları

Kabakoz Plajı: Az bilinen Ağva plajları arasında olduğu için sakin olan bu koy, özellikle şehir gürültüsünden kaçanlar için ideal. Diğer plajlara göre küçük olsa da kalabalık değil.

Akçakese Plajı: Korunaklı bir Ağva plajı olmasından dolayı dalgasızdır. Berrak suları gönül rahatlığı ile yüzmenizi sağlar. Kayalıklar arasında olduğu için çok kişi tarafından bilinmiyor. Bu nedenle çok sessiz ve sakin. Kalabalıktan uzak olmak isteyenlerin adresi olabilir.

İmrenli Plajı: Akçakese’den sonra gelen İmrenli Plajı’nın denizi tertemiz. Şezlong ve şemsiyelerinizi, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirirseniz bir sorun kalmıyor. Uzunluğu ve sakinliği ile de idealdir.

Ağva Turları İle Doya Doya Tatil!

Saklı koyları keşfetmek, nehir kıyısında kahvaltı etmek, trekking ve kano yapmak, yemyeşil ormanlarda yürümek, Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı gelmek ister misiniz? Cevabınız evet ise Ağva turları ile yanı başınızda bulunan bir cennete yolculuk edebilirsiniz. Ağva plajları ve koylarında kısa da olsa yaz mevsiminin tadını çıkarabilir, dilerseniz Ağva otellerinde kalarak tatilinizi uzatabilirsiniz.

Ağva da konaklama yapmak ve en iyi ağva otelleri görmek için tıklayın

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri