ağva islami otel

Ağva İslami Otelleri – Tatil Fırsatları

Ağva İstanbul ve Ankaralı tatilcilerin kaçış noktası olsa da son yıllarda Arap turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden biri olmuştur. Artan ilgi dolayısıyla Ağva İslami otel seçenekleri daha önemli hale geldi. Arap turistler rahatça konaklayabilecekleri, alkolsüz hizmet veren ve kadınlar için uygun İslami otelleri tercih etmeye başladı. Peki Ağva’da İslami oteller var mı? Bu tarz otellerde nasıl hizmet veriliyor? Birlikte inceleyelim.

Yeni evli çiftlerin, şehirden bunalanların, fotoğrafçıların ve arkadaş gruplarının tercih ettiği Ağva, muhafazakar otel seçenekleri açısından konuklarına istedikleri imkanları sunmayabilir. Ağva’nın sahip olduğu doğal ve romantik atmosfer düşünüldüğünde İslami tatil yapmak isteyenler için Ağva’nın uygun olmadığını söyleyebiliriz. Ancak yine de sadece evli çiftlerin kabul edildiği Ağva otelleri tercih edilebilir.

Muhafazakar oteller için ideal seçeneği sunmayan Ağva, tesettür otel arayanlar için de uygun olmayabilir. Havuzlu otellerin hizmet verdiği bölgede İslami tatil yapmak mümkün olmayacaktır. Dileyen misafirler yakın konumdaki muhafazakar tatil yerleri için rezervasyon yaptırabilirler.

Ağva’da Alkolsüz Otel Seçenekleri – İslami Tatil Köyleri

Ağva İslami otel açısından beklentileri karşılamasa da muhafazakar tatil yerleri ve gözlerden uzak bungalovları ile farklı seçenekler sunabilir. Tesettür otel kategorisinde bulunmasa da İslami tatil için tatil köyleri ve orman evleri tercih edilebilir.

Ağva’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği İslami tatil köyleri, sundukları imkanlarla modern otelleri aratmamaktadır. Muhafazakar oteller içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde tedarik edilmektedir. Yine İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler ve alanlar İslami uygunluk taşımaktadır.

Ağva İslami otel ve muhafazakar tatil yerleri içinde sosyal alanlar bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde ayrılmıştır. Tesettür otel seçeneklerinde de İslami kurallara uygun havuzlar ve hamamlar bulunmaktadır.

Tatilini İslami oteller ve İslami usullere göre hazırlanmış tesislerde geçirmek isteyenler günlük kiralanan bungalov ve orman evleri ile bu isteklerine kavuşabilirler. Ailecek rahat bir tatil geçirebilir; trekking, kuş gözlemciliği, avcılık, piknik gibi aktiviteler yapabilirler.

Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Ağva İslami otel arayışınızda sizlere çok seçenek sunmasa da yakın bölgeden ve orman evlerinden muhafazakar tatil yerleri anlamında yararlanmanızı sağlar. Genel olarak Ağva İslami tatil yerleri arasında:

  • Termal Oteller
  • Ağva Bungalov Evleri
  • Ağva Orman Evleri
  • Ağva Dağ Evleri yer almaktadır.

Muhafazakar tatil yapmak isteyenler için sunulan konaklama seçeneklerinde oda kahvaltı, jakuzi, sauna, havuz, barbekü, 24 saat sıcak su, internet gibi imkanlar bulunmaktadır.

ağva tatili

Tesettür otel ve İslami tatil köyleri kuralları arasında yer alanlar ise şunlardır:

  • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
  • Bay misafirler için havuzlar yarı açık yarı kapalı alan içerisindedir.
  • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
  • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
  • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
  • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

Ağva muhafazakar otel imkanı sunmasa da İstanbul İslami tatil yerleri ile istediğiniz standartlarda tatil yapabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var. İstanbul Arap turist yoğunluğuna sahip bir kent olduğu için İslami otel fiyatları da yüksektir.

Ağva Muhafazakar Otel Fiyatları – Erken Rezervasyon İndirimleri

Ağva muhafazakar otel fiyatları tesisin sunduğu imkanlara, konaklama yapılacak gün sayısına, istenen ekstra hizmetlere, tesiste kalacak kişi sayısına göre değişmektedir. Ağva İslami otel fiyatları tesisin orman evi ya da bungalov olup olmamasına göre değişmektedir. 200 – 300 TL arasında değişen orman evleri fiyatları, yaz aylarında ve sonbaharda artış göstermektedir. 7 gece kiralanacak evlere ise 3000 TL’ye yakın fiyat biçilmektedir. İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla ekonomik seçenekler bulmak mümkündür.

Gözlerden uzak olduğu için muhafazakar tatil yerleri olarak değerlendirilen bu işletmelerin İslami otel kapsamında yeterli olmadığını da bilmeniz gerekir. Otelleri arayarak oda fiyatlarını ve size sundukları imkanları öğrenebilirsiniz.  Rahat bir tatil için erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın! Ağva otel olarak keyifli tatiller dileriz.

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri