ağva fotoğraf turu

Profesyonel Fotoğraf Eğitmenleri İle Ağva Fotoğraf Gezileri

Ağva fotoğraf turu ve eğitimlerine ev sahipliği yapan bir tatil merkezidir. Eşsiz doğası sayesinde 4 mevsim farklı manzaralar oluşturan Ağva, fotoğrafçıların adeta meskeni haline gelmiştir. Ağva’nın güzelliğinin farkında olan fotoğrafçılık kursları da Ağva Şile fotoğraf turları düzenleyerek bölgenin keşfedilmesini sağlamıştır.

Ağva fotoğraf turları genel olarak sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenlenmektedir. Kış mevsiminde Ağva soğuk olduğu için ziyaretçi sayısı azalsa da fotoğrafçılık kursu öğrencileri yılbaşı ve sömestrda bölgenin hareketlenmesini sağlamaktadır.

Ekim ve Kasım aylarında yaprakların dökülmeye başlanmasıyla sarı tonlarına bürünen Ağva; kış mevsiminde ise bembeyaz örtüsü ile fotoğrafçıları karşılamaktadır. Ağva’nın bu eşsiz görüntüsünü ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılık kursu öğrencileri ve eğitmenler, Ağva Şile fotoğraf gezisi fırsatlarını kaçırmayarak yollara düşmektedirler.

Ağva Şile Fotoğraf Turu Programı – Neler Dahil?

Ağva Şile fotoğraf gezisi, tur firmalarının belirlediği noktalardan hareketle başlar. Fotoğrafçılık kursu eğitmenleri ve öğrencileri virajlı ve ormanlı Şile yolunda keyifli sohbetler ederler.

Ağva fotoğraf turları, yaklaşık 3.5 saatlik bir yolculuktan sonra Şile’ye ulaşılmasıyla devam eder. Makinelerini hazırlayan fotoğrafçılar, ilk olarak Şile Feneri’nde fotoğraf çekerler. Sonrasında Ağlayan Kaya’ya doğru ilerlenir ve su kaynağının oluşturduğu göz yaşı görüntüleri fotoğraf karelerine yansıtılır.

Ağva Şile fotoğraf turu, Kumbaba Tepesi’nde manzara ve doğa fotoğrafları çekildikten sonra Saklı Göl etrafında yaklaşık 1 saat çekim yapılır. Öğlen yemeği ardından Göksu ve Yeşilçay’ın güzelliğini fotoğraflamak için Ağva’ya geçilir. Serbest fotoğraf çekimi ardından akşam yemeği yenir.  Ağva Şile tur programı dahilinde fotoğraf çekilecek yerler mevsime göre değişebilir.

Sabahın erken saatinde hareketle başlayan Şile Ağva turları günübirlik ise sonlandırılır, konaklamalı ise havanın kararması ile son bulur.

Ağva Şile Fotoğraf Gezisi Ücrete Dahil Olan Hizmetler               

  • Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Fotoğraf Danışmanlığı
  • Otobüs İçi İkramlar
  • Öğlen Yemeği

Ağva turları kapsamında ekstra hizmetler ve akşam yemekleri ücrete dahil değildir.

ağva tatili

Ağva Şile Fotoğraf Turu Fiyatları – Erken Kayıt Fırsatları!

Ağva fotoğraf turu fiyatları; fotoğraf gezisinin süresine, gidilecek olan mevsime, ulaşım şekline, fotoğraf turunun hangi şehirden düzenlendiğine, yeme içme seçeneklerine, konaklanmak istenen otelin oda fiyatlarına ve grupların ekstra taleplerine göre değişmektedir.

Ağva Şile fotoğraf turu fiyatları 150 – 350 TL arasında değişmektedir. Ağva turları, erken rezervasyonlarla daha ekonomik hale gelmektedir. Ayrıca öğrenci gruplarına özel indirim yapılmaktadır.

Ağva Şile Fotoğraf Turuna Ne Zaman Çıkalım?

Şile ve Ağva turları yılın 4 mevsimi de düzenlendiği için fotoğraf gezileri için herhangi bir mevsim belirtmeden canınız istediği zaman yola koyulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Eğer karla kaplı ormanları ve evleri görmek istiyorsanız Ağva turu kış mevsiminde daha mantıklı olacaktır. Yok, karlar eridiğinde ve çiçekler açtığında Ağva’ya gideyim derseniz ilkbahar mevsimini tercih etmelisiniz. Ağva Şile fotoğraf turu ile hem kamp yapayım hem de köyleri göreyim diyorsanız yaz mevsiminde yollara düşmelisiniz. Sarı yaprakların ağır ağır dökülmelerini fotoğraflara yansıtmak içinse sonbahar mevsimini tercih etmelisiniz.

Ağva Şile fotoğraf turu her mevsim güzel olacak. Size düşen makinenizi ve malzemelerinizi çantanıza koyarak Ağva’nın yolunu tutmak… Ağva otel olarak keyifli bir fotoğraf gezisi geçirmenizi dileriz.

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri